Koszyk

Zaloguj            Zarejestruj

Kołysanie i bujanie

Szachy, angielski

gra na instrumencie a czy dostrzegamy dziecięcą potrzebę ruchu? Każda mama wie, jak kojąco działa na maluszka kołysanie i bujanie. Niejednokrotnie irytujemy się, kiedy przedszkolak nie potrafi usiedzieć w jednym miejscu. Przecież ruch jest podstawowym bodźcem rozwojowym! Aktywność ruchowa wspiera odporność, procesy metaboliczne organizmu i umiejętności adaptacyjne. Wspomaga rozwój psychiczny i społeczny pomagając kształtować inteligencję emocjonalną i umiejętność adaptacji. Trzeba także wspomnieć o nauce wytrwałości, zdyscyplinowania lub koncentracji, które dziecko ćwiczy przez ruch. Zatem zaproponujmy naszemu dziecku coś, co wesprze rozwój fizyczny malucha…

Deska balansująca

Równoważnia zapewnia dziecku dużo dobrej zabawy i ruchu. Poza ćwiczeniem zmysłu równowagi i koncentracji deska balansująca zapewnia młodemu człowiekowi rozwój koordynacji ruchowej i wsparcie motoryki dużej. Ćwiczenia na desce stymulują układ przedsionkowy odpowiedzialny za proces nauki i rozwijają zmysł czucia głębokiego czyli odczuwania położenia kończyn bez patrzenia na nie. Ruch na równoważni wspiera siłę mięśni odpowiedzialnych za prawidłową postawę dziecka.
Równoważnia to świetna zabawka, która jest jednocześnie przyrządem gimnastycznym. Doskonale nadaje się do ćwiczeń i rehabilitacji zarówno dzieci jak i dorosłych. Deska balansująca jest używana przez rehabilitantów do łagodzenia skutków i zapobiegania urazom stawów skokowych i kolanowych.

Bujak

Wielofunkcyjna zabawka dla dzieci stymulująca aktywność fizyczną. Potrafi zaspokoić potrzebę ruchu i potrzebę kołysania. Stymuluje równowagę oraz symetryczny rozwój mięśni i nerwów. Twoje dziecko użyje swojej wyobraźni, aby zamienić bujak w most, namiot, górę, iglo… Jakie to kreatywne! Starszak z kocem i poduszkami położy się i lekko bujając dokończy lekturę. A jak pójdzie spać to jego mama zrelaksuje się na ogromnym bujaku z książką i napojem. Bujak można uzupełnić o rampę wspinaczkową lub zjeżdżalnię, tworząc kompleksowy plac zabaw.

Pamiętaj aby nadzorować zabawę młodszego dziecka.

Szczególnie polecamy

Wielki Bujak XXL

599.90  199.90 

Bujak Wielofunkcyjny Omni

99.90 
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *