Koszyk

Zaloguj            Zarejestruj

Huśtawka, zjeżdżalnia

Z punktu widzenia

milusińskich, plac zabaw ma spełniać jedną funkcję – zabawy. Rodzice chcą natomiast aby był bezpieczny i pomagał dzieciom w rozwoju. Aktywność fizyczna na placu zabaw wspiera motorykę dziecka, rozwija prawidłowe napięcie mięśniowe i prawidłową postawę ciała. Wspólna zabawa uczy między innymi relacji międzyludzkich, zasad, cierpliwości i dzielenia się.

Mali eksperci uważają, że na placu zabaw nie powinno zabraknąć huśtawki i zjeżdżalni. Huśtawki, bujaczki, urządzenia kołyszące czyli wszelkie przyrządy, dzięki którym dziecko porusza się rytmicznie. Odruch bujania uspokaja i wycisza. Huśtanie wpływa pozytywnie na koncentrację uwagi u dzieci, które mają problem ze skupieniem się na jednej czynności.

W warunkach domowego placu zabaw świetnie spełni się w tej roli klasyczny, duży bujak. Dodatkowo w bardzo prosty sposób pozwoli on na rozszerzenie funkcjonalności o ściankę wspinaczkową, czy też ślizg do zjeżdżania. Bujanie i nowoczesność? Nic trudnego. Drewniany motorek biegowy AirBike zapewni dziecku godziny treningu równowagi, koncentracji i wyobraźni, gdy zabierze małego smyka w daleką wyprawę. Motorek biegowy zapewni również dziecku ruch naprzemienny, który poprawia współdziałanie obu półkul mózgowych co pozytywnie wpływa na rozwój inteligencji.

Na placu zabaw

nie może zabraknąć drabinek i zjeżdżalni. Wspinanie się rozwija mięśnie ramion, chwyt, koordynację ruchową i zmysł równowagi. Drabinki oraz ścianki wspinaczkowe pomagają oswoić się z wysokością i pokonać lęk. Dodajmy do drabinki ślizg z drugiej strony i mamy najbardziej obleganą przez dzieci zjeżdżalnię. Zjeżdżalnia doskonale poprawia równowagę, koordynację i koncentrację. Zabawa na zjeżdżalni z towarzyszami, to świetna lekcja współpracy, cierpliwości i zasad społecznych.

Podczas deszczu dzieci się nudzą i narzekają na brak ruchu. Wstawienie do pokoju drewnianej zjeżdżalni będzie świetnym rozwiązaniem na zimny i deszczowy dzień. Zakochane w niej maluchy nie pozwolą Wam jej złożyć nawet w słoneczny czas co warto wykorzystać i przenieść zabawkę do ogrodu.

Elementy balansujące doskonale wpływają na rozwój równowagi i uczą prawidłowego balansowania ciałem. Największą korzyścią z zastosowania wspomagających rozwój zabawek jest fakt, iż dziecko rozwija się poprzez zabawę!

Plac zabaw to idealne miejsce zabaw. Radość i rozwój w jednym miejscu. Na zewnątrz jak i w pokoju dziecka.

Szczególnie polecamy

Wielki Bujak XXL

599.90  199.90 

Zjeżdżalnia Junior

649.90 
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *