Koszyk

Zaloguj            Zarejestruj

Piłeczki rehabilitacyjne

Dodajemy piłeczkę do każdego zakupionego produktu

Zakup produkt w sklepie Lunekids, a otrzymasz piłeczkę rehabilitacyjną.

Małe, ściskane piłki gumowe z wypustkami to wszechstronny narzędzie używane w rehabilitacji i fizjoterapii. Te piłki, znane również jako “piłki sensoryczne” lub “piłki terapeutyczne”, oferują wiele korzyści dzięki swojemu innowacyjnemu projektowi i możliwości regulacji twardości poprzez pompowanie. Piłeczki mają 70 mm średnicy, mieszczą się idealnie do małej, dziecięcej dłoni. Występują w trzech atrakcyjnych kolorach – czerwonym, niebieskim i żółtym. Wysyłane losowo. Akcja ważna do odwołania.

Udostępnij:

Sugerowany
wiek*

0-99 lat

Wymiary
cm

średnica 70 mm

Testowane
obciążenie

nie dotyczy

Rozwój dziecka

Piłeczka rehabilitacyjna to fantastyczna, wielofunkcyjna zabawka, wspierająca dziecko na wielu płaszczyznach.

Wszechstronność:

Piłki gumowe z wypustkami są wszechstronnym narzędziem do terapii, które można wykorzystywać w różnych celach. Mogą być używane do ćwiczeń wzmacniających, równoważnych, rozciągających i poprawiających koordynację.

Wypustki stymulujące sensorycznie:

Wypustki na powierzchni piłki działają stymulująco na receptory sensoryczne dłoni i stóp, co pomaga poprawić propriocepcję i czucie dotyku.

Regulowana twardość:

Jedną z kluczowych cech tych piłek jest możliwość regulowania twardości poprzez pompowanie powietrza. To pozwala dostosować poziom oporu i elastyczności piłki do indywidualnych potrzeb pacjenta lub użytkownika.

Poprawa siły mięśniowej:

Piłki gumowe można używać do wykonywania różnych ćwiczeń siłowych, co pomaga w wzmacnianiu mięśni rąk, nóg, pleców i brzucha.

Równowaga i koordynacja:

Wykonywanie ćwiczeń na piłkach wymaga utrzymania równowagi, co sprzyja poprawie koordynacji ruchowej i stabilności.

Rehabilitacja i terapia:

Te piłki są często stosowane w procesie rehabilitacji po urazach lub operacjach, a także w terapii dzieci z zaburzeniami rozwojowymi lub sensorycznymi.

Wspomaganie relaksu i redukcja stresu:

Ściskanie piłki gumowej może działać relaksująco i pomagać w redukcji stresu i napięcia.

Higieniczność:

Materiały używane do produkcji tych piłek są zazwyczaj łatwe do utrzymania w czystości i dezynfekcji, co jest istotne w środowisku terapeutycznym.